СКАНРОК вітає з Днем Незалежності!

Сер 23, 2019 | Новини

СКАНРОК вітає Вас із святом — День Незалежності України! Упродовж тисячолітньої історії однією з основоположних цінностей українців було прагнення свободи

Шановні співвітчизники, та друзі нашої країни! Щиро вітаємо з 28-ю річницею проголошення України незалежною державою. Дякуємо нашим воїнам за захист незалежності нашої Краіни.

Упродовж тисячолітньої історії однією з основоположних цінностей українців було прагнення свободи. Саме це спонукало їх боротися за незалежність.

На початку ХХ століття, в часи Української революції 1917–1921 років, українці змогли відродити державність, а 24 серпня 1991 року Актом проголошення незалежності України вона була відновлена.

Українська держава успадкувала традиції державотворення від Русі, Галицько-Волинського князівства, Великого князівства Литовського, Козацької держави, української державності початку ХХ століття. Проголошення Незалежності 24 серпня 1991 року стало логічним завершенням процесу українського державотворення.

В часи Української революції 1917–1921 років українці відродили державність – утвердили державні кордони, мову, гроші, символіку (герб, гімн і прапор), створили боєздатне військо, отримали визнання світової спільноти. Лише зовнішня агресія та внутрішні протиріччя не дали можливості зберегти цю державу.

22 січня 1918 року була відроджена українська держава, а 24 серпня 1991 року фактично відбулося  відновлення незалежності України. Тож, відзначаючи 28-річчя від дня прийняття Акта проголошення незалежності України, ми паралельно маємо говорити про 100-річчя відродження української державності.

Імпульс до свободи та незалежності, який дала Українська революція, змусив більшовиків піти на поступки і погодитися на створення квазідержави УСРР, яка мала обмежену міжнародну правосуб’єктність та власні кордони. Однак весь цей час тривала боротьба за справжню незалежність України – як збройними (1920–1950-ті), так і ненасильницькими методами (1960–1980-ті).

Україна у ХХ столітті кілька разів втрачала державність. Унаслідок російської окупації після революції 1917–1921 років злочинні тоталітарні режими – комуністичний і нацистський – забрали мільйони життів українців у роки Голодомору, Голокосту, політичного терору, депортацій та війн.

Зовнішня агресія не зупинила боротьби українців за право мати власну незалежну і соборну державу. Ця боротьба триває і нині, коли українці змушені захищати від зовнішньої агресії територіальну цілісність та суверенність України.

Проголошення незалежності України 1991 року відіграло вирішальну роль у розвалі СРСР і остаточній ліквідації комуністичної тоталітарної імперії.

Сьогодні незалежність України – головна запорука вільного розвитку держав і народів Європи.

28 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу.

Джерело:

www.memory.gov.ua