Правила з обслуговування та експлуатації фасадних систем СКАНРОК

Техніка безпеки

Всі комплектуючі системи СКАНРОК нетоксичні, негорючі та вибухобезпечні, не забруднюють оточуюче середовище при транспортуванні, зберіганні, монтажу, експлуатації та утилізації за умов дотримання вимог технічних умов.

Питома ефективна активність радіонуклідів в системах СКАНРОК КЕФСВЛК та комплектуючих виробах не перевищує 370 Бк/кг. Радіологічний контроль проводиться згідно з НРБУ-97/Д.

Роботи по облаштуванню фасадних систем СКАНРОК КЕФСВЛК потрібно виконувати при дотриманні вимог ДСТУ-Н Б А.3.1-23, ДБН А.3.2-2, ГОСТ 12.1.005 та ГОСТ 12.3.002.

Вантажні роботи потрібно виконувати, дотримуючись правил безпеки, встановлених ГОСТ 12.3.009.

При облаштуванні систем СКАНРОК КЕФСВЛК необхідно дотримуватись вимог безпеки згідно з ГОСТ 12.1.004.

Технологічний процес та обладнання для монтажу конструкцій мусять відповідати вимогам ГОСТ 12.2.003, ГОСТ 12.3.002 та СП 1042.  Вибір електрообладнання виконується згідно вимог НПАОП 40.1-1.32.

При транспортуванні та складуванні складових частин комплекту мають виконуватись загальні правила техніки безпеки згідно ГОСТ 12.3.020.

Все технологічне обладнання має бути надійно заземлено згідно ГОСТ 12.1.030, комунікації мають бути заземлені від статичної електрики згідно ГОСТ 12.4.124.

Технічна експлуатація електрообладнання під час монтажу конструкцій має виконуватись згідно з  ДСТУ 7237, ГОСТ 12.1.018 та «Правил безпечної роботи електроустаткування споживачів» (затверджено Держнаглядохоронпраці України від 9.01.98 р. №4).

При облаштуванні фасадних систем СКАНРОК КЕФСВЛК робочі місця мають бути забезпечені освітленням згідно ДБН В.2.5-28.

Робочі місця по облаштуванню СКАНРОК КЕФСВЛК мають бути огороджені. Виробничі дільниці мають бути забезпеченими необхідними знаками безпеки згідно ДСТУ ISO 6309 та ГОСТ 12.4.026.

Робочі мають бути забезпеченими засобами індивідуального захисту, пройти спеціальне навчання та інструктаж з техніки безпеки.

В роботі необхідно використовувати спецодяг та засоби індивідуального захисту, рук, ніг, голови, органів дихання згідно з ГОСТ 12.4.010, ДСТУ 7238, ДСТУ 7239, ДСТУ ГОСТ 12.4.041, ГОСТ 12.4.103, очей — за ДСТУ EN 166.  Роботи з фарбування (в разі необхідності) мають виконуватися згідно з  НАПБ А.01.001 та СП 991.

При облаштуванні фасадних систем СКАНРОК КЕФСВЛК та обробці матеріалів гранично допустима концентрація шкідливих речовин в повітрі робочої зони має відповідати вимогам концентрації шкідливих речовин в повітрі згідно  ДСП 201, ГОСТ 12.1.005 таГОСТ 17.2.3.02, рівень шуму та вібрації — ГОСТ 12.1.003, ДСТУ ГОСТ 12.1.012, ДСН 3.3.6.037 та ДСН 3.3.6.039.

Рівень електромагнітних полів при проведенні робіт по облаштуванню конструкцій мають відповідати вимогам ДСанПіН 3.3.6-096.

Вимір рівня електромагнітних полів на робочих місцях мають відповідати вимогам ГОСТ 12.1.006.

Стічні води повинні скидатись в каналізацію згідно з вимогами  СанПіН 4630 та ДБН В.2.5-64.

Охорона ґрунтів від забруднень побутовими та промисловими відходами мають виконуватись згідно з СанПіН 42-128-4690 та ДСанПіН 2.2.7.029.

Відходи металу та плитки мають відправлятись на переробку.

Комплектація і гарантія

Комплектація фасадної системи залежить від конкретного типу КЕФСВЛК згідно з ТУ У В.2.6-24.3-35965995-001:2016.

В цілому система складається з кронштейнів з термопрокладками, прикріплених до стіни, несучому каркасу або міжповерховим перекриттям споруди; вертикальних і горизонтальних профілів, що служать для регулювання ширини повітряного каналу і виносу системи в цілому; фасадної плитки, яка виконує естетичні і захисні функції.

Комплект поставки має бути упакованим в заводську упаковку, яка захищає вироби від механічних пошкоджень та впливу осадів при транспортуванні і зберіганні, окрім технічної документації, яка може бути огорнута папером за ДСТУ 2191 (ГОСТ 16295).

Гарантійний строк зберігання виробів у споживача вказується в супроводжувальній документації і починається з дня відвантаження виробів (за умови виконання вимог розділу 5 Технічних умов).

Компанія СКАНРОК, виробник матеріалів і комплектуючих, які використовуються в КЕФСВЛК, та виконавець будівельних робіт з монтажу вказаної системи гарантують її відповідання вимогам технічних умов при виконанні умов транспортування, зберігання, монтажу і експлуатації.

Гарантійний строк на систему не менше 7 років з дня введення в експлуатацію за умов дотримання споживачем правил експлуатації системи.

Умови зберігання

Умови зберігання, а також навантаження і розвантаження виробів мають забезпечувати їх збереження від механічних пошкоджень, впливу вологи та хімічно-активних речовин. Для зберігання виробів мають бути облаштовані спеціальні майданчики, а самі вироби розташовані на чистих поверхнях або в заводській тарі та, обов’язково мають бути захищені від атмосферного впливу.

Правила по уходу та експлуатації фасадної системи СКАНРОК

Для забезпечення комфортного мікроклімату в приміщеннях в будь-який час року необхідно піклуватись про те, щоб теплоізоляційний шар залишався сухим. Щоб забезпечити надійну і ефективну роботу фасадної теплоізоляції, а також виконання гарантійних зобов’язань виробником, необхідно слідкувати за справністю водостічних лотків і труб водовідведення споруди. Не допускається затікання води на теплоізоляційний шар. Необхідно своєчасно замінювати пошкоджені плитки на фасадній площині.

За необхідністю поверхню лицьового шару можна мити щіткою вручну, при цьому вода не має попадати на теплоізоляційний шар.

Плановий огляд технічного стану кріпильного каркасу системи навісного вентильованого фасаду, елементів кріплення та фасадної плитки потрібно виконувати кожні 4 роки впродовж усього строку експлуатації. Огляд виконується власником споруди, а за необхідності є можливість залучити технічних спеціалістів компанії СКАНРОК або її регіональних представників. Компанія СКАНРОК виконує моніторинг експлуатаційних показників фасадної системи впродовж усього гарантійного строку експлуатації. В процесі моніторингу проводиться обстеження зовнішнього виду фасадної плитки, наявності в неї тріщин і сколів, заміри ширини повітряного каналу і перевіряється відсутність корозії та інших пошкоджень каркасу навісного вентильованого фасаду.

В процесі будівництва і експлуатації КАТЕГОРІЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ кріпити будь-які деталі або устрої безпосередньо до фасадної плитки або кріпильного каркасу навісного вентильованого фасаду за виключенням випадків, узгоджених та схвалених представниками компанії СКАНРОК.

Правила з встановлення і заміни фасадної плитки

Фасадна система СКАНРОК має відмінні антивандальні властивості, що підтверджено іспитами плитки СКАНРОК на злам. Це гарантує максимально довгу та комфортну експлуатацію системи. Однак, переваги навісного вентильованого фасаду на цьому не закінчуються, навіть в тому випадку, якщо фасадну плитку було пошкоджено, її досить легко замінити незалежно від того, це одна плитка чи група плиток. Ви завжди можете придбати необхідну кількість фасадної плитки СКАНРОК для заміни пошкоджених ділянок (для цього потрібно звернутись до менеджерів компанії СКАНРОК, вказати номер кольору плитки або надіслати фото пошкодженого фасаду). Також, буде практичним, якщо Ви збережете залишки цілих плиток для можливого ремонту.

Малюнок 1. Пошкоджена стіна

Малюнок 2. Демонтовано верхній ряд пошкоджених плиток

Малюнок 3. Віджимні вусики відігнуті, трохи піднімаємо плитку

Фасадні плитки СКАНРОК навішуються на три суміжні стійки за допомоги спеціальних фігурних вирізів на стійках і фіксуються віджимними вусиками. Для заміни фасадної плитки необхідно:

Крок 1. Розбити і витягнути верхній ряд пошкоджених плиток (мал. 2)

Крок 2. Відігнути віджимні вусики на стійках (мал. 2, 3)

Крок 3. Для вивільнення нижніх пошкоджених плиток їх потрібно припідняти і потягнути на себе (мал. 3, 4)

Крок 4. Послідовно згори до низу розберіть пошкоджену ділянку стіни (мал. 5)

Крок 5. Замініть пошкоджені плитки цілими від нижнього ряду до верхнього, фіксуя їх віджимними вусиками.

ВАЖЛИВО: не допускайте попадання в вентиляційний канал будівельного та іншого сміття — це зменшує ефективність роботи навісного вентильованого фасаду.

Малюнок 4. Витягаємо пошкоджену плитку, трохи піднявши і потягнувши її на себе

Малюнок 5. Всі пошкоджені плитки знято

Малюнок 6. Відремонтована стіна

Правила з встановлення зовнішніх фасадних елементів

При встановленні на вже змонтований фасад будь-яких зовнішніх елементів треба враховувати, що їх кріплення до фасадної плитки або каркасу навісного вентильованого фасаду не допустимо. Кріпильні елементи (анкери, кронштейни, консолі) кондиціонерних блоків, супутникових тарілок, водостічних труб, рекламних банерів, декоративних огороджень і коробів, інших пристроїв, механізмів, деталей слід заводити під шар утеплювача, додатково ізолюючи їх від стіни забудови. Як приклад опишемо схему монтажу зовнішнього блоку кондиціонера, монтаж інших зовнішніх фасадних елементів слід виконувати по аналогії.

1. В першу чергу слід ретельно ознайомитись з інструкцією по монтажу для кондиціонера спліт-системи.

2. Демонтуйте фасадну плитку на монтажній ділянці, після чого зніміть стійки і ригеля, які заважають монтажу кронштейнів кондиціонерного блоку (але краще, якщо це можливо, перенесіть точки кріплення кронштейнів кондиціонера). Примітка: використовувати для демонтажу каркасу навісного вентильованого фасаду або розпилювати окремі елементи його каркасу болгаркою КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

3. Акуратно вийміть шар утеплювача і за необхідності демонтуйте консолі.

4. Виконайте розмітку точок кріплення кронштейнів кондиціонера і вивід кондиціонерної трубки.

5. Виконайте монтаж кронштейнів зовнішнього блоку кондиціонеру згідно технічних вимог виробника спліт-системи.

ВАЖЛИВО: для уникнення містків холоду кронштейни спліт-системи повинні ізолюватися від стіни термопрокладками товщиною не менше 2 мм зі спіненого ПВХ або інших хімічно нейтральних матеріалів з коефіцієнтом теплопровідності λ не більше 0,06 Вт/(м⋅К) і за можливістю, слід використовувати для кріплення пластикові дюбеля. Кондиціонерна трубка також має мати теплоізоляційну оболонку, що відповідає вищенаведеним умовам.

6. Встановіть на місце демонтовані консолі і ригеля.

7. Змонтуйте утеплювач і закріпіть його тарілчастими дюбелями.

8. Встановіть на місце демонтовані стійкі, а також встановіть допоміжні стійки, необхідні в місцях виносу кронштейнів кондиціонера за зовнішню площину фасаду.

9. Встановіть фасадну плитку. В місцях виводу кронштейнів і трубок плитка розпилюється вертикально по ширині кронштейну (трубки) і встановлюється так, що кожна плитка лягає на 3 суміжних стійки. Підпилювати плитку вздовж не рекомендується, а відпилювати або свердлити зуб плитки КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО.

Принципові схеми встановлення кондиціонерних блоків, водостічних труб та кронштейнів супутникових антен приводяться на сторінках 12-16 Інструкції по уходу і експлуатації (див. нижче).

Бажаєте отримати письмову консультацію?

Будь ласка заповніть такі поля для отримання обґрунтованої та повної відповіді

ПИСЬМОВИЙ ЗАПИТ

9 + 11 =

Приходьте!

вул. Волгоградська, 41
м. Київ, 03110, Україна

Подзвоніть нам!

Напишіть нам!