Правила по обслуговуванню і
експлуатації фасадних систем СКАНРОК

Техніка безпеки

Всі комплектуючі системи СКАНРОК нетоксичні, негорючі і вибухобезпечні, не забруднюють навколишнє середовище при транспортуванні, зберіганні, монтажі, експлуатації та утилізації за умов дотримання вимог технічних умов.

Питома ефективна активність радіонуклідів в системах СКАНРОК КЕФСВОК і комплектуючих виробах не перевищує 370 Бк / кг. Радіологічний контроль проводиться згідно з НРБУ-97 / Д.

Роботи з облаштування фасадних систем СКАНРОК КЕФСВОК потрібно виконувати при дотриманні вимог ДСТУ-Н Б А.3.1-23, ДБН А.3.2-2, ГОСТ 12.1.005 і ГОСТ 12.3.002.

Вантажні роботи потрібно виконувати, дотримуючись правил безпеки, встановленим ГОСТ 12.3.009.

При облаштуванні систем СКАНРОК КЕФСВОК необхідно дотримуватись вимог безпеки згідно з ГОСТ 12.1.004.

Технологічний процес та обладнання для монтажу конструкцій повинні відповідати вимогам ГОСТ 12.2.003, ГОСТ 12.3.002 і СП 1042. Вибір електрообладнання виконується відповідно до вимог НПАОП 40.1-1.32.

При транспортуванні і складуванні складових частин комплекту повинні виконуватися загальні правила техніки безпеки згідно з ГОСТ 12.3.020.

Все технологічне обладнання повинно надійно заземлюватися згідно ГОСТ 12.1.030, комунікації повинні заземлюватися від статичної електрики згідно з ГОСТ 12.4.124.

Технічна експлуатація електроустаткування під час монтажу конструкцій повинна виконуватися згідно ДСТУ 7237, ГОСТ 12.1.018 і “Правилами безпечної роботи електроустаткування споживачів» (затверджено Держнаглядохоронпраці України від 9.01.98 р №4).

При облаштуванні фасадних систем СКАНРОК КЕФСВОК робочі місця повинні забезпечуватися освітленням згідно з ДБН В.2.5-28.

Робочі місця з облаштування СКАНРОК КЕФСВОК повинні захищатися. Виробничі дільниці повинні забезпечуватися необхідними знаками безпеки згідно з ДСТУ ISO 6309 та ГОСТ 12.4.026.

Робітники повинні забезпечуватися засобами індивідуального захисту, пройти спеціальне навчання та інструктаж з техніки безпеки.

У роботі необхідно використовувати спецодяг та засоби індивідуального захисту, рук, ніг, голови, органів дихання згідно з ГОСТ 12.4.010, ДСТУ 7238, ДСТУ 7239, ДСТУ ГОСТ 12.4.041, ГОСТ 12.4.103, очей – по ДСТУ EN 166. Роботи по фарбування (в разі необхідності) повинні виконуватися згідно НАПБА.01.001 і СП 991.

При облаштуванні фасадних систем СКАНРОК КЕФСВОК і обробці матеріалів гранично допустима концентрація шкідливих речовин в повітрі робочої зони повинно відповідати вимогам концентрації шкідливих речовин в повітрі відповідно до ДСП 201, ГОСТ 12.1.005 і ГОСТ 17.2.3.02, рівень шуму і вібрації – ГОСТ 12.1.003, ДСТУ ГОСТ 12.1.012, ДСН 3.3.6.037 і ДСН 3.3.6.039.

Рівень електромагнітних полів при проведенні робіт з облаштування конструкцій повинні відповідати вимогам ДСанПіН 3.3.6-096.

Вимірювання рівня електромагнітних полів на робочих місцях повинен відповідати вимогам ГОСТ 12.1.006.

Стічні води повинні скидатися в каналізацію відповідно до вимог СанПіН 4630 і ДБН В.2.5-64.

Охорона грунтів від забруднення побутовими і промисловими відходами повинні виконуватися згідно з СанПіН 42-128-4690 і ДСанПіН 2.2.7.029.

Відходи металу і плитки повинні відправлятися на переробку.

Комплектація і гарантія

Комплектація фасадної системи залежить від конкретного типу КЕФСВОК згідно ТУ У В.2.6-24.3-35965995-001 діє до: 2016.

В цілому система складається з кронштейнів з Термопрокладки, прикріплених до стіни, несучого каркасу або міжповерховим перекриттях споруди; вертикальних і горизонтальних профілів, службовців для регулювання ширини повітряного каналу і виносу системи в цілому; фасадної плитки, яка виконує естетичні та захисні функції.

Комплект поставки повинен бути упакованим в заводську упаковку, що захищає вироби від механічних пошкоджень і впливу опадів при транспортуванні і зберіганні, крім технічної документації, яка може бути загорнута папером по ДСТУ 2191 (ГОСТ 16295).

Гарантійний термін зберігання виробів у споживача вказується в супровідній документації і починається з дня відвантаження виробів (за умови виконання вимог розділу 5 Технічних умов).

Компанія СКАНРОК, виробник матеріалів і комплектуючих, що використовуються в КЕФСВОК, і виробник будівельних робіт по монтажу зазначеної системи гарантують її відповідність вимогам технічних умов при виконанні умов транспортування, зберігання, монтажу та експлуатації.

Гарантійний термін на систему не менше 7 років з дня введення в експлуатацію при умовах дотримання споживачем правил експлуатації системи.

Умови зберігання

Умови зберігання, а також навантаження і розвантаження виробів повинні забезпечувати їх збереження від механічних пошкоджень, впливу вологи і хімічно активних речовин. Для зберігання виробів повинні облаштовуватися спеціальні майданчики, а самі вироби розташовуватися на чистих поверхнях або в заводській тарі і обов’язково повинні захищатися від атмосферного впливу.

Правила по догляду і експлуатації фасадної системи СКАНРОК

Для забезпечення комфортного мікроклімату в приміщеннях будь-якої пори року необхідно піклуватися про те, щоб теплоізоляційний шар залишався сухим. Щоб забезпечити надійну і ефективну роботу фасадної теплоізоляції, а також виконання гарантійних зобов’язань виробником, необхідно стежити за справністю водостічних лотків і труб водовідведення будівлі. Не допускається затікання води на теплоізоляційний шар. Необхідно своєчасно замінювати пошкоджені плитки на фасадній площині.

При необхідності поверхню лицьового шару можна мити щіткою вручну, при цьому вода не повинна потрапляти на теплоізоляційний шар.

Плановий огляд технічного стану кріплення каркаса системи навісного вентильованого фасаду, елементів кріплення і фасадної плитки потрібно виконувати кожне 4 роки протягом усього терміну експлуатації. Огляд виконується власником споруди, а при необхідності є можливість залучити технічних фахівців компанії СКАНРОК або її регіональних представників. Компанія СКАНРОК виконує моніторинг експлуатаційних показників фасадної системи протягом усього гарантійного терміну експлуатації. У процесі моніторингу проводиться обстеження зовнішнього вигляду фасадної плитки, наявність у неї тріщин і відколів, заміри ширини повітряного каналу і перевіряється відсутність корозії та інших ушкоджень каркаса навісного вентильованого фасаду.

В процесі будівництва і експлуатації категоричність ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ кріпити будь-які деталі або пристрою безпосередньо до фасадної плитці або кріпильному каркасу навісного вентильованого фасаду за винятком випадків, узгоджених і схвалених представниками компанії СКАНРОК.

Правила по установці і заміні фасадної плитки

Фасадна система СКАНРОК має відмінні антивандальні властивості, що підтверджено випробуваннями плитки СКАНРОК на злам. Це гарантує максимально довгу і комфортну експлуатацію системи. Однак, переваги навісного вентильованого фасаду на цьому не закінчуються, навіть в тому випадку, якщо фасадна плитка була пошкоджена, її досить легко замінити незалежно від того, одна це плитка або група плиток. Ви завжди можете придбати необхідну кількість фасадної плитки СКАНРОК для заміни пошкоджених ділянок (для цього потрібно звернутися до менеджерів компанії СКАНРОК, вказати номер кольору плитки або надіслати фото пошкодженого фасаду). Також буде практично, якщо Ви збережете залишки цілих плиток для можливого ремонту.

Малюнок 1. Пошкоджена стіна
Малюнок 2. Демонтований верхній ряд пошкоджених плиток
Малюнок 3. Віджимні вусики відігнуті, піднімаємо плитку

Фасадні плитки СКАНРОК навішуються на три суміжні стійки за допомогою спеціальних фігурних вирізів на стійках і фіксуються віджимними вусиками. Для заміни фасадної плитки необхідно:

Крок 1. Розбити і витягнути верхній ряд пошкоджених плиток (рис. 2)

Крок 2. Відігнути віджимні вусики на стійках (рис. 2, 3)

Крок 3. Для вивільнення нижніх пошкоджених плиток їх потрібно підняти і потягнути на себе (рис. 3, 4)

Крок 4. Послідовно зверху вниз розберіть пошкоджену ділянку стіни (рис. 5)

Крок 5. Замініть пошкоджені плитки цілими від нижнього ряду до верхнього, фіксуючи їх віджимними вусиками.

ВАЖЛИВО: не допускайте попадання в вентиляційний канал будівельного та іншого сміття – це зменшує ефективність роботи навісного вентильованого фасаду.

Малюнок 4. Витягуємо пошкоджену плитку, піднявши і потягнувши її на себе
Малюнок 5. Усі пошкоджені плитки зняті
Малюнок 6. Відремонтована стіна

Правила по установке внешних фасадных элементов

При установці на вже змонтований фасад будь-яких зовнішніх елементів треба враховувати, що їх кріплення до фасадної плитці або каркасу навісного вентильованого фасаду не припустимо. Кріпильні елементи (анкера, кронштейни, консолі) кондиціонерних блоків, супутникових тарілок, водостічних труб, рекламних банерів, декоративних огорож і коробів, інших пристроїв, механізмів, деталей потрібно заводити під шар утеплювача, додатково ізолюючи їх від стіни забудови. Як приклад опишемо схему монтажу зовнішнього блоку кондиціонера, монтаж інших зовнішніх фасадних елементів потрібно виконувати за аналогією.

1. В першу чергу потрібно ретельно ознайомитися з інструкцією по монтажу для кондиціонера спліт-системи.

2. Демонтувати фасадну плитку на монтажному ділянці, після чого зніміть стійки і ригелі, що заважають монтажу кронштейнів кондиционерного блоку (але краще, якщо це можливо, перенесіть точки кріплення кронштейнів кондиціонера). Примітка: використовувати для демонтажу каркаса навісного вентильованого фасаду або розпилювати окремі елементи його каркаса болгаркою КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

3. Акуратно вийміть шар утеплювача і при необхідності демонтуйте консолі.

4. Виконайте розмітку точок кріплення кронштейнів кондиціонера і висновок кондиционерной трубки.

5. Виконайте монтаж кронштейнів зовнішнього блоку кондиціонера згідно з технічними вимогами виробника спліт-системи.

ВАЖЛИВО: для уникнення містків холоду кронштейни спліт-системи повинні ізолюватися від стіни Термопрокладки товщиною не менше 2 мм зі спіненого ПВХ або інших хімічно нейтральних матеріалів з коефіцієнтом теплопровідності λ не більш 0,06 Вт / (м⋅К) і по можливості, потрібно використовувати для кріплення пластикові дюбелі. Кондиціонерна трубка також повинна мати теплоізоляційну оболонку, відповідну вищенаведеним умовам.

6. Встановіть на місце демонтовані консолі і ригеля.

7. Змонтуйте утеплювач і закріпіть його тарілчастими дюбелями.

8. Встановіть на місце демонтовані стійки, а також встановіть допоміжні стійки, необхідні в місцях винесення кронштейнів кондиціонера за зовнішню площину фасаду.

9. Встановіть фасадну плитку. У місцях виведення кронштейнів і трубок плитка розпилюється вертикально по ширині кронштейна (трубки) і встановлюється так, що кожна плитка лягає на 3 суміжних стійки. Підпилювати плитку вздовж не рекомендується, а відпилювати або свердлити зуб плитки КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ.

Принципові схеми установки кондиціонерних блоків, водостічних труб і кронштейнів супутникових антен наводяться на сторінках 12-16 Інструкції по догляду і експлуатації (див. Нижче).

ІНСТРУКЦІЯ ПО ДОГЛЯДУ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ
geo
Приходьте!
вул. Василя Тютюнника, 10
г. Киев, 02000, Україна
phone
Зателефонуйте нам!
+38 067 428 80 12
mail
Напишите нам!
support@scanroc.ua
СКАНРОК В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ